Codzienna pięlegnacja ciała oraz włosów czyli olejek arganowy


Olej arganowy - czy naprawdę jest eliksirem młodości?

Olej arganowy - coraz częściej kupowany i promowany na wszelkich aukcjach i wystawach sklepowych z ekologicznymi i zdrowymi produktami do ciała... Ja osobiście jestem również zwolenniczką tego niesamowitego produktu - używam go do codziennej pielęgnacji ciała oraz dodatkowo dwa razy w tygodniu lub nawet trzy, smaruję sobie nim całą twarz na noc zamiast kremu. Stosuję go również do włosów - szczególnie na końcówki oraz przed umyciem sprawdza się idealnie jako maska do włosów - wcieram go w skórę głowy i na całą długość włosów.
 Olej arganowy otrzymywany jest z orzechów drzewa arganowego, które występuje w państwie położonym w północno-zachodniej Afryce mianowicie
w Maroko. Czy wiecie jakie właściwości posiada olejek arganowy? Przede wszystkim jest bogaty w witaminę E, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 oraz omega-9. Zawiera również skwalen, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników przyczyniających się do zmian nowotworowych. Niesamowicie nawilża skórę - nadaje się nie tylko do pielęgnacji skóry niemowląt, ale również polecany jest dla osób, które mają problemy z trądzikiem. Jest sprawdzonym sposobem na zmarszczki, rozstępy oraz stany zapalne skóry. Wpływa na elastyczność, odnowienie komórkowe oraz odżywienie skóry, dlatego też polecany jest do codziennej pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Gdy nadejdzie lato - już niebawem:) - będzie idealnym ukojeniem na opaloną skórę twarzy i ciała, jednakże pamiętajcie o tym, aby nie używać go bezpośrednio przed i w trakcie opalania się!

Polecam stosować olejek arganowy codziennie, w szczególności do pielęgnacji ciała, włosów oraz paznokci.
Jakie są Wasze opinie na temat olejku arganowego? Być może nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z niezwykłymi właściwościami tego produktu?

Share this:

JOIN CONVERSATION

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz