Modelowanie ciała bańką chińską


Masaż bańką chińską doskonale modeluje sylwetkę. Na dodatek jest to dobre rozwiązanie dla osób walczących ze skórką pomarańczową czyli cellulitem! Masaż zaliczany jest również do zabiegu nazywanym drenażem limfatycznym.

Jako zwolenniczka masażu bańką chińską wykonuje go nie tylko sobie ale również innym, chętnym osobom nie tylko z rodziny. :)

Przede wszystkim należy umiejętnie posługiwać się bańką, aby w poszczególnych miejscach intensywnie masować i wciskać bańkę w skórę tak, aby zassała odpowiednią jej warstwę.


Na co działa masaż bańką chińską?

   Poprawia ukrwienie tkanek znajdujących się pod skórą dzięki próżniowemu zasysaniu skóry. Masaż jest nie tylko antycellulitowy ale również zmniejsza rozstępy, a co za tym idzie ujędrnia i wygładza skórę naszego ciała. Dzięki pobudzaniu płynów ustrojowych, masaż wpływa na pozbycie toksyn z organizmu, pobudza przemianę materii i rozbija tkankę tłuszczową. Można go stosować na łydki, uda, pośladki, brzuch, a nawet ramiona. Jest również dobrym rozwiązaniem na masaż po intensywnym treningu np. po bieganiu lub ćwiczeniach w domu, gdyż wpływa rozluźniająco na mięśnie.


Ja wykonuję masaż zazwyczaj do 4 razy w tygodniu po treningu i kąpieli. Na rozgrzane ciało nakładam ujędrniający balsam, a następnie oliwkę i intensywnie wykonuje masaż na wybrane partie ciała - najczęściej są to nogi i pośladki.

Do masażu potrzebne będą Wam różne rozmiary baniek, w zależności na którą partię ciała będzie stosowany masaż. Ja zazwyczaj używam bańki średniej i małej. Zestaw baniek kosztuje ok. 20zł. Do tego potrzebna będzie Wam oliwka, aby bańka miała poślizg i łatwo przesuwało się ją po skórze.

Jak wykonywać masaż bańką chińską?

   Po wmasowaniu oliwki, przykładamy bańkę do skóry i dłonią staramy wcisnąć się ją tak, aby zassała skórę do środka - następnie przesuwamy bańkę w górę i dół danej partii ciała. Intensywnie i z zapałem poruszamy bańką - po chwili skóra powinna zacząć robić się czerwona, co oznacza, że skóra zaczyna być ukrwiona i bańka została prawidłowo przyciśnięta do skóry. Następnie po ruchach w górę i w dół warto masować daną partię ciała kolistymi ruchami. Jak bańka odczepi się od skóry - nic nie szkodzi - należy ją wówczas ponownie wessać w skórę. :)
Niestety - pierwszy masaż może być dla Was bolesny - ale spokojnie, z czasem nie będziecie odczuwać tego bólu, a nawet sam masaż będzie dla Was przyjemny.
Następnie masaż wykonujemy ruchami w kształcie ósemek. Potem przechodzimy do kolejnej partii ciała, jaką chcemy uwzględnić podczas masażu. Jeżeli chodzi o brzuch to pamiętajcie o tym, aby wykonywać masaż w kierunku i zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Masaż danej partii ciała powinien trwać najlepiej ok. 15minut lub nawet dłużej.


Jakie są przeciwwskazania do wykonywania masażu bańką chińską?
   
Przede wszystkim żylaki, pękające naczynka, choroby skóry, gorączka, choroby zakaźne, nadciśnienie tętnicze, ciąża, miesiączka, choroby serca i hemofilia.Masaż bańką chińską jest relaksujący i wyszczuplający, zatem polecam wykonywać go nawet we własnym zakresie w domu. 
Korzystaliście już z takich zabiegów? Wykonujecie masaż bańką w domu? Jakie są wasze opinie na ten temat?

Pozdrawiam! :)

Share this:

JOIN CONVERSATION

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz