Złote zasady przy swiątecznym stole

Złote, dietetyczne zasady przy świątecznym stole.Przed Nami Święta i Sylwester – dla niejednych jest to problem z utrzymaniem właściwej masy ciała, gdyż czeka na Nas mnóstwo pokus, aby zaburzyć swoje codzienne, zdrowe nawyki żywieniowe. Przedstawiam kilka zasad, o których powinien pamiętać każdy i nie tylko ten, który jest na diecie redukcyjnej!

 1. Przed pierwszym świątecznym dniem, jakim jest wigilia przygotuj oczyszczający koktajl, który wspomoże usuwanie toksyn z organizmu, a co za tym idzie – zatrzymanych płynów metabolicznych, które gromadzą się m.in. przez błędy żywieniowe w codziennej diecie!

Przepis na oczyszczający koktajl:
- 200ml ody mineralnej,
- pęczek natki pietruszki,
- garśćjarmużu,
- wyciśnięty sok z ½ cytryny,
- wyciśnięty sok z ½ grejpfruta.

Wszystkie składniki zblendować wraz z wodą.

 1. Dokładnie zaplanuj co zjesz każdego dnia, w tym również świąteczne i bardziej obfite potrawy, aby zapobiec temu, że zjesz więcej niż wcześniej zaplanowałaś/zaplanowałeś.
 2. Przy alkoholu, który być może pojawi się świąteczne dni, a na pewno w Noc Sylwestrową pij duże ilości wody z wyciśniętym sokiem z cytryny, aby wspomóc wydalanie zatrzymanej wody metabolicznej przez wspomniany alkohol.
 3. Ogranicz w miarę możliwości ilość spożywanych potraw – jeżeli chcesz spróbować wszystkich potraw na stole – nakładaj sobie małe porcje.
 4. Unikaj majonezu, a przygotuj aromatyczne sałatki z sosami typu winegret z dodatkiem np. oleju lnianego.
 5. Wykorzystaj świąteczny czas po to, aby porządnie wypocząć, a przy okazji zaplanuj sobie wypoczynek aktywny – przejdź się na długi spacer, pooddychaj świeżym powietrzem – niech to będzie czas refleksji i miłego spędzenia go z najbliższymi.
 6. Nie konsumuj słodkich przekąsek od razu po potrawie mięsnej bądź rybnej – pomiędzy posiłkami postaraj się zachować odstępy co najmniej 2 godzinne.
 7. Wspomóż się ziołami – polecam napar z pokrzywy lub z karczocha, który działa moczopędnie, a zarazem wspomaga trawienie.
 8. Po świętach i po nocy Sylwestrowej wypij koktajl oczyszczający najlepiej do II śniadania (przepis na koktajl wyżej).
 9. Pomiędzy posiłkami pij wodę z cytryną i wspomóż się błonnikiem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania jelit – dodatkowo wypełni Twój żołądek i nasyci na dłuższy czas. Więcej o błonniku znajdziesz -> tutaj.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Share this:

JOIN CONVERSATION

  Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz