Suplementacja witaminy K2


Zapewne każdy z Nas słyszał o witaminie K odpowiedzialnej za krzepliwość krwi, jednakże czy wiecie coś o jej drugiej formie czyli o związku wykazującym aktywność biologiczną witaminy K o nazwie menachinon - K2 ?

Za co jest odpowiedzialna i w czym pomaga witamina K2?
 •  odpowiedzialna jest za to, gdzie wapń jest umieszczany w naszym organizmie (gromadzenie wapnia w tętnicach jest niebezpieczne i może być skutkiem chorób sercowo-naczyniowych);
 •  zapobiega osadzaniu się wapnia w naczyniach krwionośnych;
 •  aktywuje białka wiążące wapń, które natomiast przyczyniają się do utrzymania zdrowych kości oraz zębów;
 •  witamina K2 jest polecana w leczeniu i zapobieganiu osteoporozy;
 •  wit. K2 MK-7 stosowana jest w profilaktyce miażdżycy i osteoporozie;
 •  liczne badania wykazały, że witamina K2 jest niezbędna kobietom po menopauzie do utrzymania prawidłowej gęstości i mineralizacji kości.
Przede wszystkim witamina K2 jest Nam potrzebna do utrzymania prawidłowego stanu kości i układu krążenia.

Witamina K2 może być produkowana w jelitach przy sprawnie funkcjonującym układzie trawiennym i odpowiedniej równowadze flory bakteryjnej w jelitach, niestety po terapii antybiotykowej lub innych problemach z układem trawiennym czy jelitowym może być ona nie produkowana.

Źródła witaminy K2 to przede wszystkich produkty fermentowane, natto, mniejsze ilości znajdują się również w jajach i maśle. 
Jak widać nie ma wiele źródeł tej witaminy w pożywieniu dlatego też warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji witaminy K2 i uzupełniać ją w codziennej diecie.

Share this:

JOIN CONVERSATION

5 komentarze:

 1. Muszę moją babcię przeszkolić w temacie witaminy K.:) super post!
  Tradycyjnie zapraszam do siebie: fochzprzytupem.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowałam Cię do zabawy Liebster Blog Award. Zapraszam w odwiedziny po więcej informacji http://smakmojegodomu.blogspot.com/2015/07/nominacje-do-liebster-blog-award.html

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nominowałam Cię do zabawy Liebster Blog Award. Zapraszam w odwiedziny po więcej informacji http://smakmojegodomu.blogspot.com/2015/07/nominacje-do-liebster-blog-award.html

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń