Rozmaryn - dlaczego warto hodować w swoim ogrodzie?

Rozmaryn - dlaczego warto hodować w swoim ogrodzie?

Uwielbiam rozmaryn, a Wy? Możemy dodać go do wielu potraw: mięsnych lub warzywnych. Dodaje niesamowity smak i niepowtarzalny aromat. 🌿

Dlaczego warto uprawiać?

Przede wszystkim jest bogaty w witaminę A i C, ma zastosowanie w tzw. medycynie ziołowej - wzmacnia układ nerwowy, jest przeciwzapalny i pomaga przy infekcji dróg oddechowych.

Jeżeli chodzi o uprawę jest bardzo prosta. Wystarczy posadzić rozmaryn w miejscu nasłonecznionym i podlewać tak, aby nie miał za sucho. Dodatkowo może stanowić piękną całość przy aranżacji naszej przestrzeni - czy to ogrodu czy balkonu lub tarasu. 

Kolejna ciekawostka - rozmaryn wykorzystuje się również w kosmetyce - jest składnikiem maseczek, perfum i kremów przeciwzmarszczkowych. Serdecznie polecam!


Uprawiając rozmaite zioła lub warzywa w ogrodzie - pamiętajcie o odpowiednim nawadnianiu. Do tego niezbędne jest odpowiednie podłączenie np. węża. Do tego natomiast pomocne może się okazać złącze camlock - jest niezbędne w przyłączach w domu i ogrodzie oraz w wielu dziedzinach przemysłu - np. w budownictwie, przemyśle chemicznym, spożywczym, górnictwie itp. - ciekawe prawda? 
A Wy jakie zioła uprawiacie w swoim domowym zaciszu? Lubicie hodować właśnie w domu czy bardziej w ogrodzie lub na tarasie? Komentujcie😊

Share this:

JOIN CONVERSATION

4 komentarze:

  1. Wiele różnych produktów daje nam bardzo dobre efekty. Wszystko to kwestia zainteresowania i znajomości tematu.

    OdpowiedzUsuń