Probiotyki, a właściwa flora bakteryjna

Probiotyki, a właściwa flora bakteryjna

Jelita to bardzo ważna część naszego układu pokarmowego, dla niektórych mało istotna, a tak naprawdę odpowiada za wiele działań w naszym organizmie. Niektórzy z nas cierpią na problemy z wypróżnianiem, wzdęciami czy zaparciami - jakie mogą być tego przyczyny? Właśnie trzeba szukać rozwiązania na tego typu problemy w jelitach! Dlaczego? To właśnie tam znajduje się nasza bariera w walce z wszelkimi drobnoustrojami i bakteriami czyli podsumowując trzeba dbać o naszą florę bakteryjną. Jak? Jeżeli jesteś po leczeniu antybiotykami, koniecznie pamiętaj aby uzupełnić prawidłową flore bakteryjną probiotykami. Same jogurty niestety nie wystarczą aby ją odbudować. Jeżeli jesteś po przewlekłej biegunce lub wymiotach, tym bardziej odpowiednią flore bakteryjną musisz odbudować.

Dbajmy o swoje jelita - są bardzo ważną częścią naszego organizmu. Jeżeli macie problem przewlekły ze swoimi jelitami bądź żołądkiem - nie lekceważcie tego! Koniecznie udajcie się do specjalisty! Pamiętajcie o tym, że niezależnie od tego czy korzystacie z usług prywatnej opieki medycznej czy nie, macie swoje prawa pacjenta, które w każdej chwili możecie sprawdzić na prawapacjenta.org

Share this:

JOIN CONVERSATION

1 komentarze:

  1. Zwracam ogromną uwagę na probiotyki i prebiotyki w diecie. Ich rola w kształtowaniu odporności i kondycji układu trawiennego jest ogromna. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. U mnie miejsce znajduje się nie tylko na jogurty i inne wyroby mleczne, ale także probiotyczne suplementy.

    OdpowiedzUsuń